6 BRYGADA POWIETRZNODESANTOWA
AKTUALNOŚCI
ŚWIĘTO WP W 6BPD
14.08.2017
11 sierpnia 2017 r. na Placu Apelowym w krakowskich koszarach żołnierze 6 Brygady Powietrznodesantowej obchodzili najważniejsze święto dla każdego żołnierza - Święto Wojska Polskiego.


Podczas uroczystości zasłużeni żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej otrzymali awanse, odznaczenia resortowe oraz wyróżnienia od swoich przełożonych. Odczytano Decyzję Ministra Obrony Narodowej w sprawie nadania medalów oraz Rozkaz Dowódcy 6BPD  o mianowaniu na wyższy stopień wojskowy.
 
Podczas przemówienia Dowódca 6BPD w zastępstwie - płk Grzegorz Grodzki podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej za ich oddaną służbę, wkład i zaangażowanie w wykonywanie zadań służbowych. Podkreślił wysiłek w zakresie realizowanych w tym roku szkoleń i ćwiczeń a także przygotowań do wrześniowych obchodów 60 rocznicy powstania elitarnej brygady spadochronowej. Odniósł się także do wyzwań jakie stoją przed spadochroniarzami, a mianowicie ćwiczenia Swift Response w Niemczech czy zbliżającego się ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem Dragon-17, które odbędzie się we wrześniu.  -Życzę Wam wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym i spełnienia wszystkich planów.- kontynuował pułkownik Grodzki.
 
Kompania honorowa uczciła pamięć poległych salwą honorową a defilada pododdziałów zakończyła uroczystość. W międzyczasie w koszarach 16 bpd trwał Dzień Otwarty, na który spadochroniarze przygotowali różne atrakcje wojskowe, m.in. pokaz statyczny sprzętu i uzbrojenia.
 

 

 Tekst: por. Agata Niemyjska
Zdjęcia: Kamila Krukowska, Agata Niemyjska
 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych