6 BRYGADA POWIETRZNODESANTOWA
AKTUALNOŚCI
ŚWIĘTO 6BPD
08.09.2017
Piknik spadochronowy. Już 22.09.2017 na Krakowskich Błoniach Spadochroniarze 6BPD wraz ze Związkiem Polskich Spadochroniarzy obchodzić będą 60 rocznicę powstania wojsk Powietrznodesantowych oraz 80-lecie spadochroniarstwa wojskowego w Polsce.


Podczas kulminacyjnych uroczystości, które odbędą się 22 września na Krakowskich Błoniach, nie zabraknie atrakcji. Zobaczyć będzie można m.in. pokaz wyszkolenia żołnierzy brygady, nie tylko taktycznego ale również spadochronowego. Fani militariów będą mogli zapoznać się ze sprzętem i uzbrojeniem zarówno historycznym jak i współczesnym. Każdy będzie mógł poczuć jak to jest być  spadochroniarzem (na ziemi) zakładając spadochron wraz z całym oporządzeniem. Jeszcze przed rozpoczęciem uroczystego apelu wyląduje desant skoczków wprowadzających flagi – nie będzie to jednak jedyny desant tego dnia. Tylko ci, którzy w raz z nami będą tego dnia na Krakowskich Błoniach będą mogli zobaczyć na żywo wiele niespodzianek, które dla nich przygotowaliśmy – Zapraszamy!!!

W trakcie pikniku spadochronowego nasi kucharze zaserwują m.in. grochówkę wojskową, a piekarze świeżo wypieczony chleb. Zebranym uczestnikom czas będą umilać występy artystyczne.

Gry i zabawy dla najmłodszych będą tylko przedsmakiem niespodzianki, która będzie je czekać.

W trakcie obchodów zaprezentują się również firmy wystawiając swój sprzęt i stanowiska promocyjne.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych