6 BRYGADA POWIETRZNODESANTOWA
AKTUALNOŚCI
JA ŻOŁNIERZ WOJSKA POLSKIEGO PRZYSIĘGAM...
12.02.2018
W dniu 09 lutego 2018 br. na terenie koszar 6 batalionu dowodzenia został przeprowadzony uroczysty apel, podczas którego elewi służby przygotowawczej złożyli przysięgę wojskową.Do przysięgi przystąpiło 116 ze 146 wcielonych żołnierzy I turnusu służby przygotowawczej. Po przywitaniu przez Dowódcę batalionu pododdziałów oraz zaproszonych gości w akompaniamencie Hymnu Narodowego podniesiono flagę Rzeczypospolitej Polskiej na maszt.

Na komendę dowódcy uroczystości mjr Krzysztofa Kacprzyka - przed front szyku wystąpił poczet sztandarowy oraz delegacja żołnierzy wyróżnionych złożeniem przysięgi wojskowej na sztandar.

Zaraz po złożeniu uroczystej przysięgi ppłk Marcin Malinowski podkreślił wagę słów roty oraz jej nieprzemijającą wartość. Podziękował rodzicom za trud wychowania żołnierzy w patriotycznym duchu a elewom pogratulował. Dowódca w swoim przemówieniu podkreślił, że "… służba w 6 batalionie dowodzenia, i noszenie bordowego beretu to powód do dumy,
ale to również wielkie wyzwanie…"

Przysięga wojskowa jest momentem, w którym kandydaci stali się żołnierzami – jednak złożenie przysięgi nie kończy szkolenia.

Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów, na czele, której przemaszerowała kompania honorowa pod dowództwem
kpt. Dariusza Karwata.

Oprawę uroczystości uświetniła obecność Orkiestry Wojskowej Garnizonu Kraków.

Po zakończeniu uroczystości, goście mieli możliwość obejrzeć sprzęt na wyposażeniu 6 bdow.

Dla wszystkich była to chwila wyjątkowa, która na pewno na długo pozostanie w Ich pamięci.
GALERIA6 BPD


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych