6 BRYGADA POWIETRZNODESANTOWA
AKTUALNOŚCI
KOLEJNA EDYCJA DANCON MARCH W KOSOWIE
16.04.2018
W dniach 14-15 kwietnia 2018 r. żołnierze XXXVII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie wzięli udział w kolejnej edycji marszu „Dancon March” organizowanym przez Duński Kontyngent Wojskowy.


14 kwietnia w bazie Camp Marchall de Lattre de Tassigny w Novo Selo o godz. 10.30 wystartowała kolejna grupa śmiałków, którzy zapragnęli zmierzyć się ze swoimi słabościami.

W dwudniowym marszu wzięło udział około 1200 uczestników z różnych krajów w tym ponad 150 polskich żołnierzy. Zawodnicy mieli do pokonania w każdym z dni dystans 20 kilometrów z obciążeniem w dwóch kategoriach wagowych 20 kg lub 10 kg. Każdy z zawodników, który ukończył marsz, na mecie otrzymał medal oraz dyplom.

Warto zaznaczyć, że marsz odbył się w trudnych warunkach. Podczas całej trasy uczestnikom towarzyszyła wysoka temperatura, która oscylowała w granicach 30°C.

"Dancon March" po raz pierwszy został zorganizowany w 1972 r. Od tego czasu stał się on częścią każdej międzynarodowej operacji wojskowej w której udział biorą Duńscy żołnierze.Tekst: por. Adrian Radwański
Zdjęcia: por. Adrian Radwański, galeria MNBG-E


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych