6 BRYGADA POWIETRZNODESANTOWA
AKTUALNOŚCI
Święto Wojska Polskiego
14.08.2018
6 Brygada Powietrznodesantowa rozpoczęła obchody najważniejszego święta dla każdego żołnierza - Święta Wojska Polskiego.

10 sierpnia stadion Wisły Kraków otworzył swoje bramy dla spadochroniarzy. Podczas tego sportowego spotkania reprezentacja żołnierzy tuż przed rozpoczęciem meczu weszła na murawę, by prezentować flagę RP oraz 6 BPD w trakcie tradycyjnie odgrywanego hymnu Polski. Ponadto specjalnie na tę okoliczność żołnierze zaprezentowali sprzęt wojskowy (w tym sprzęt spadochronowy), jakiego używają podczas codziennej służby.

 

 

13 sierpnia zaś, na placu apelowym w krakowskich koszarach 6 bdow odbyło się uroczyste rozprowadzenie, w którym wziął udział Dowódca 6 BPD gen. bryg. Szymon KOZIATEK oraz żołnierze i pracownicy RON. Dowódca podziękował za codzienny trud i wysiłek włożony w służbę i pracę dla dobra i chwały Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, a słowami „Niechaj pamięć i szacunek dla wielkich, wspaniałych tradycji walk o wolność i niepodległość Polski, będzie dla Was inspiracją i zachętą do dalszej sumiennej i ofiarnej służby dla Polski!” zmotywował do dalszego działania.

 

    

 

Natomiast 14 sierpnia tradycyjnie w ramach programu „Żołnierska Pamięć” delegacje żołnierzy 6 Brygady Powietrznodesantowej wystawiły posterunki honorowe oraz złożyły wiązanki kwiatów w miejscach pamięci narodowej oraz na grobach poległych Kolegów i Dowódców.

 

 

15 sierpnia w związku z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego i 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej w stolicy odbędzie się Wielka Defilada Niepodległości, w której wezmą udział żołnierze 6 BPD.

 

 

 
 
Tekst: Kamila Krukowska, zdjęcia: por. Magdalena Kolarska, Łukasz Zalasiński
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych