6 BRYGADA POWIETRZNODESANTOWA
AKTUALNOŚCI
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
24.10.2018
Od 14 października, na terenie całego kraju żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać do wstępowania do Wojska. Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony NarodowejKampania będzie realizowana raz na miesiąc w danym regionie w formie tygodni rekrutacyjnych. Powstaną mobilne zespoły rekrutacyjne składające się z żołnierzy z lokalnych jednostek wojskowych oraz z przedstawicieli terenowych organów administracji wojskowej (Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych). Żołnierze w bezpośrednich rozmowach będą informować o możliwych ścieżkach kariery w wojsku i o przebiegu wojskowej służby na bazie własnych doświadczeń.

W trakcie danego tygodnia zespoły rekrutacyjne będą odwiedzać takie miejsca, jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie, czy centra rozrywki. Żołnierze mobilnych zespołów rekrutacyjnych będą również prezentować swoje wyposażenie oraz obsługiwany sprzęt. Zainteresowani służbą wojskową oprócz rozmowy z żołnierzami otrzymają także materiały informacyjne, aby móc podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.

Głównym celem Ministerstwa Obrony Narodowej jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na atrakcyjne perspektywy i korzyści, jakie niesie za sobą służba wojskowa. Kampania jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania wojskiem i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem.

Głównym celem kampanii jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej, obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych - szeregowych, podoficerów i oficerów.

Wszystkie niezbędne informacje na temat kampanii dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej (http://mon.gov.pl/zostan-zolnierzem/). Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu z szefami Wojewódzkich Sztabów Wojskowych i do rozpowszechniania informacji o kampanii rekrutacyjnej Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej.
Najbliższe spotkania z żołnierzami w rejonie Krakowa:

 
G
M
T
< id="SL_lng_from" style="background: rgb(255, 255, 255) url("moz-extension://8d3b98ed-ad74-40e2-9dd9-271f01c96bf7/content/img/util/.png") no-repeat scroll 100% 0px;">
 
< id="SL_lng_to" style="background: rgb(255, 255, 255) url("moz-extension://8d3b98ed-ad74-40e2-9dd9-271f01c96bf7/content/img/util/.png") no-repeat scroll 100% 0px;">
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Text-to-speech function is limited to 200 characters
 
 
Options : History : Feedback : Donate Close
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych