6 BRYGADA POWIETRZNODESANTOWA
AKTUALNOŚCI
27.03.2019
W 6BPD odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa w ramach ogólnopolskiej zbiórki krwi „SpoKREWnieni służbą”.Akcja HDK została zorganizowana w specjalnie przystosowanym do tego celu sali, w którym personel Terenowej Stacji Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie w życzliwej atmosferze przyjmował darczyńców. Po wypełnieniu obowiązkowych ankiet oraz przejściu wstępnych badań do dyspozycji żołnierzy były stanowiska, gdzie kolejno każdy z nich oddawał krew.
 
To już  II edycja "Spokrewnieni Służbą”, w której bierze udział Wojsko Polskie. Żołnierze oraz pracownicy polskiej armii, z ponad 160 jednostek wojskowych Sił Zbrojnych RP. Nie zabrakło także żołnierzy 6 Brygady Powietrznodesantowej, którzy zawsze chętnie wspierają tego typu akcje.
 

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą”, która została zainaugurowana 1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych to akcja honorowego krwiodawstwa, do której włączyło się Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Odbywa się ona pod honorowym patronatem szefa MON Mariusza Błaszczaka oraz szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego.
 
 
Zdjęcia i tekst: st. szer. Magdalena Trzebińska-Gawin / MON
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych