6 BRYGADA POWIETRZNODESANTOWA
AKTUALNOŚCI
SPADOCHRONIARZE DLA MARTY
30.05.2019
W maju żołnierze 18 batalionu powietrznodesantowego wzięli udział w biegu charytatywnym organizowanym przez Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe.19 maja w Tychach odbyła się już piąta edycja biegu, w którym wzięli udział między innymi żołnierze 18 batalionu, rodziny środowiska wojskowego i kościelnego. Bieg zorganizowany został w 3 klasyfikacjach: na 5 km, 10 km oraz nordic walking na 5km. W tym roku uczestnicy biegli dla ciężko chorej ośmioletniej Marty, córki jednego z bielskich Spadochroniarzy.
 
Wydarzenie było wspaniałą okazją do integracji środowisk wojskowych i cywilnych. Wśród uczestników znalazło się wielu żołnierzy bielskiej jednostki, a dwóch z nich w klasyfikacji na 10 km zajęło 2 i 3 miejsce.
 
Kolejny raz żołnierze „Osiemnastki” udowodnili, że spadochroniarstwo to coś więcej niż skoki, udział w ćwiczeniach, poligonach i misjach.
 

W takich sytuacjach jeden z punktów kodeksu spadochroniarza, który mówi: „Spadochroniarz jest koleżeński i nie pozostawia innych w potrzebie”, nabiera szczególnego znaczenia.
 
 

Tekst i zdjęcia: por. Anita SKOWRON
 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych